Jak si vybrat nejlepší hosting

Vyberte si variantu hostingu, která odpovídá vašim požadavkům. S výběrem vám pomůžeme.

Jaký je rozdíl mezi typy hostingu

Sdílený hosting (START a BUSINESS) - Je základní varianta hostingu s velmi nízkou cenou. Jeden server sdílí více webových stránek. To má vliv na rychlost a nese riziko výpadků hostingu. Ty zapříčňuje špatné fungování některého z webů (což se například projeví dočasným přetížením serveru). Čím levnější tento hosting je, tím server obsahuje více webových stránek. S množstvím webových stránek stoupá reálné riziko výpadků a ruku v ruce s tím jde i nižší rychlost. O správu a údržbu serverů se staráme my.

Garantovaný hosting - Váš web má vyhrazené prostředky serveru, takže vás provoz jiného webu neovlivní. Výsledkem může být 100% dostupnost a vysoká rychlost, což pozitivně vnímají také vyhledávače. O správu a údržbu serveru se staráme my.

Managed server - Celý server je určený pouze vašim webovým stránkám a aplikacím. Máte možnost zcela individuálního nastavení a máte kontrolu nad výkonem i dostupností. O správu a údržbu serveru se staráme my.

Jaký hosting je vhodný zrovna pro můj projekt

Malý web s malou návštěvností

Pro zcela základní webové stránky vám postačí webhosting START. Je to kompromisní řešení. Abychom zajistili minimální cenu, jeden server obsluhuje více webových stránek – jde o tzv. sdílený hosting (viz. výše).  To s sebou samozřejmě nese jistá rizika – jedny webové stránky mohou ovlivnit provoz jiných (například vysokým zatížením serveru). Výhodou je velmi nízká cena, kterou si může dovolit i začínající projekt.

Rozsáhlejší web

Oproti variantě START má varianta BUSINESS dvě přednosti vhodné pro rozsáhlejší weby, u nichž nepotřebujete garantovat 100% dostupnost. 1/ Jeden server obsluhuje až o polovinu méně webových stránek, což s sebou přináší menší riziko výpadků a vyšší rychlost. 2/ Nabízí více paměti pro webové aplikace a je tak vhodnější i pro náročnější projekty.

Naročné weby s vyšší návštěvností
a e-shopy

Pokud chcete 100% dostupnost a hosting bez kompromisů, pak sáhněte po garantovaném hostingu. Váš web obsluhuje vyhrazená část serveru. Problémy jiného webu vás na rozdíl od sdíleného hostingu nepostihnou. Samozřejmostí je podstatně vyšší rychlost, kterou pozitivně vnímají také vyhledávače.

Projekty

Projekty s vysokým požadavky na rychlost, dostupnost a konfiguraci serveru: V těchto případech zvolte managed server.


 

Jaký je rozdíl mezi variantou START a BUSINESS

Sdílený hosting ve variantě BUSINESS je rychlejší a s menším rizikem výpadků, protože server obsluhuje až o polovinu méně webových stránek, e-mailových schránek a aplikací. Stále však jde o sdílený hosting. Chcete-li mít jistotu 100% dostupnosti, vyberte si garantovaný hosting.

 

 

Na jaké období se hosting platí

Sdílený hosting (START a BUSINESS): Hosting platíte na 1 rok dopředu.

Garantovaný hosting: Platíte jej na 1 rok dopředu, díky čemuž získáte hlavní doménu za 1 Kč. Za tento hosting však můžete platit i pololetně, ale ztratíte tak bonus ve formě domény za 1 Kč.

Managed server: Podmínky platby dohodneme individuálně.

Jaká je technická podpora
u variant hostingu

Sdílený hosting ve variantách START a BUSINESS: Poskytujeme základní podporu po e-mailu v pracovní dny od 8 do 17 hodin. Základní podpora obsahuje dohled nad během služeb a základní úpravy, které sdílený hosting umožňuje.

Garantovaný hosting: Poskytujeme podporu NON STOP 24/7 na e-mailu i telefonu. Dále máte možnost využít technických konzultací. A rádi vám též pomůžeme s nastavení e-mailových účtů. Získáte naši 100% pozornost. 

Obnovení dat ze zálohy: U sdíleného hostingu jde o placenou službu. U garantovanho hostingu vám data obnovíme zdarma i několikrát.